رنگ آمیزی دیوار با رنگ اکریلیک، روغنی، پلاستیک

رنگ آمیزی دیوار

رنگ آمیزی دیوار یکی از مهم ترین مسائلی است، که در ساختمان سازی بسیار حائز اهمیت می باشد. نقاشی ساختمان یکی از بخش های مهم در ساختمان سازی می باشد، که باید انجام این کار به فرد یا افراد حرفه ای سپرده شود. چرا که با توجه به تنوع رنگی که در بازار موجود می باشد، فقط یک رنگ کار حرفه ای می تواند بهترین جنس موجود در بازار را به راحتی شناسایی کند. از این رو می تواند با توجه به دانش، آگاهی و تجربه ای که در این زمینه دارا می باشد، یک دیوار رنگ آمیزی شده ی بی نقصی را به مشتریان ارائه دهد. رنگ پلاستیک، رنگ روغن، رنگ های اکریلیکی، رنگ های نانو، رنگ های مولتی کالر و بلکا از انواع رنگ های ساختمانی پر استفاده و پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشند.

رنگ آمیزی دیوار با رنگ اکریلیک، روغنی، پلاستیک

ابزار و وسایل مورد استفاده در نقاشی ساختمان

مسلما نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی دیوار ها توسط کارشناس این رشته و با استفاده از تجهیزات حرفه ای صورت می گیرد. افراد متخصص در این زمینه هرچه با تجربه تر باشند و از ابزار و وسایل پیشرفته تری استفاده نمایند، در نهایت نتیجه ی بهتری می توانند به مشتریان ارائه دهند. وسایل مورد نیاز در نقاشی ساختمان به شرح زیر می باشند:

 • پرایمر
 • قلمو
 • غلطک، سینی و دسته ی مخصوص آن
 • حلال شیمیایی و پاک کننده ی مخصوص
 • لیسه و کاردک
 • برس سیمی
 • سنباده و ...

افراد متخصص با توجه به نوع روشی که برای رنگ آمیزی دیوار در نظر گرفته اند، از ابزار و وسایل مخصوص آن روش استفاده می کنند. برای نمونه اگر می خواهند از رنگ حلال آب استفاده نمایند، قلمویی که دندانه های نایلونی داشته باشد مورد توجه قرار می گیرد. چرا که رنگ حلال آب منجر به آسیب رساندن به قلم موی طبیعی می شود. برای سرعت بخشیدن به کار اسپری ها و پاشنده های رنگ مورد توجه نقاشان قرار می گیرند. این محصولات در اندازه ها و قیمت های بسیار متنوعی به بازار عرضه می گردند. از مهم ترین مسائلی که در هنگام استفاده از این وسایل باید رعایت شود، استفاده از ماسک مخصوص می باشد. چرا که در صورت عدم استفاده از ماسک ممکن است به دستگاه تنفسی آسیب های جبران ناپذیری وارد شود.

 

تاثیرات رنگ آمیزی دیوار در دکوراسیون

یکی از سخت ترین و لذت بخش ترین انتخاب ها در دکوراسیون داخلی منزل انتخاب رنگ جهت رنگ آمیزی دیوار می باشد. در وهله ی اول باید جنس و نوع رنگی که می خواهید از آن استفاده نمایید را انتخاب نموده و سپس در انتخاب رنگ به نتیجه برسید. شما با تحقیق درباره ی انواع رنگ های موجود در بازار اعم از رنگ روغنی دیوار، رنگ پلاستیکی دیوار، رنگ اکریلیک دیوار و ...، و همچنین با در نظر گرفتن زیرساز دیوار منزل خود می توانید بهترین نوع رنگ ساختمانی را انتخاب نمایید. در آخر نیز با توجه به رنگ وسایل منزل و سبک دکوراسیون مورد علاقه ی خود می توانید زیباترین رنگ را برای دیوار منزل و اتاق خود انتخاب نمایید. رنگ آمیزی دیوار متناسب با دکوراسیون، می تواند در زیبایی و جذابیت منزل بسیار تاثیر گذار باشد.

نقاشی ساختمان ام پی دیزاین

رنگ روغن پر استفاده ترین رنگ در نقاشی ساختمان

رنگ روغنی دیوار یکی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین رنگ ها در نقاشی ساختمان محسوب می شود. این رنگ با توجه به خاصیت ضد آبی که دارا می باشد، بسیار مورد توجه افراد در صنعت ساختمان سازی قرار می گیرد. این در حالی است که امروزه با آمدن رنگ هایی مانند اکریلیک، مولتی کالر و ... استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار رو به کاهش است. همچنین رنگ روغنی با توجه به خواص ضد خوردگی و ضد زنگی که دارا می باشد، جهت رنگ آمیزی چارچوب درب و پنجره، نرده، سطوح چوبی و نمای ساختمان از آن استفاده می نمایند. این رنگ شامل 3 نوع مختلف در بازار می باشد:

 1. رنگ روغنی براق
 2. رنگ روغنی نیمه براق
 3. رنگ روغنی مات

رنگ های روغنی براق از نظر بهداشت، بسیار مناسب تر می باشند. چرا که به طور کامل می توان آنها را شست و از این رو به راحتی تمیز می شوند. این رنگ ها قابلیت پوشش دهی بسیار بالایی را نیز دارا می باشند. کار کردن با رنگ روغنی مات به مراتب سخت تر از نوع براق آن می باشد. رنگ روغنی مات قادر است تا حدودی عیب و نقص های دیوار را بپوشاند. رنگ روغنی نیمه براق ترکیبی از نوع براق و نوع مات آن می باشد که با توجه به انتظاری که افراد از آن دارند، درصد هر کدام را می توانند تغییر دهند.

 

کاربرد ها، مزایا و معایب رنگ پلاستیک چیست؟

رنگ پلاستیکی دیوار یکی از انواع رنگ های پرکاربرد در نقاشی ساختمان می باشد، که از گذشته تا به امروز بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. رنگ های پلاستیکی از دسته رنگ هایی می باشند، که برای رنگ آمیزی سقف گزینه بسیار مناسبی هستند. این رنگ ها با توجه به قابلیت شست و شویی که دارا می باشند، از قیمت بسیار مناسبی نیز در بازار برخوردار هستند. همچنین می توان دیوار هایی که با این نوع رنگ، رنگ آمیزی شده را توسط یک پارچه نمدار به راحتی تمیز نمود. این نوع رنگ ها در کوتاه ترین زمان خشک می شوند و به همین دلیل سرعت کار را بالا می برند. رنگ های پلاستیک در انواع مات و براق تولید می شوند ولی درخشندگی رنگ های روغنی و اکریلیک را ندارند. رنگ های پلاستیکی در تنوع رنگی بیشماری در بازار موجود می باشند. از این رو افراد می توانند با توجه به سلیقه ی خود زیبا ترین رنگ آن را برای منزل خود انتخاب نمایند.

نقاشی ساختمان ارزان

رنگ اکریلیک چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

رنگ اکریلیک دیوار از جدیدترین رنگ های ساختمانی به شمار می رود. این رنگ با توجه به زیبایی منحصر به فردی که دارا می باشد، می تواند جلوه ی ویژه ای به نمای ساختمان و دکوراسیون منزل ببخشد. این رنگ هم همانند دو رنگ قبلی قابل شست و شو می باشد. رنگ های اکریلیک غیر سمی می باشند و با طبیعت سازگار هستند. بر خلاف رنگ های روغنی و پلاستیکی، از این نوع رنگ نمی توان در همه ی قسمت های ساختمان استفاده نمود. استفاده از رنگ های اکریلیک باید کاملا اصولی و توسط متخصص این رشته صورت گیرد تا در نهایت نتیجه ی قابل قبولی حاصل گردد. گروه ام پی دیزاین در زمینه ی نقاشی ساختمان فعالیت می کنند و افراد می توانند با خیالی آسوده رنگ آمیزی دیوار خود را به افراد متخصصی که در این گروه حضور دارند بسپارند.

برخی از رزومه کاری ام پی دیزاین:

 • شرکت هواپیمایی پارس ایر
 • ساختمان میکا ، پروژه انعکاس
 • پروژه اوریا اطلس
 • موزه خودروهای تاریخی ایران
 • برج رما رزیدنس

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش نقاشی ساختمان با ما تماس بگیرید

09101478767 توحید بختیاری

 

مشاوره رایگان و سفارش بازسازی ساختمان:

09129379403 میثم محمدپور

 

18 Dec 2021